(Youtube, Xhamster, Xvideos vb) Yasaklı Sitelere Programsız Giriş 2013 (%100 Kesin Çözüm)

Merhaba arkadaşlar, son bir kaç yıldır internet üzerinde uygulanan sansür nedeniyle neredeyse internette sörf yapmak imkansız hale geldi. İnsanları sadece kendi uygun gördükleri mecralara yöneltmek için, bir çok siteye giriş engeli koyulmaya başlandı. Yasaklı sitelerin sayısı gün geçtikçe arttıkça tepkilerde büyüyor, ancak ne kadar da büyüse gösterilen tepki cılız ve etkisiz kalıyor. Bizim de yasakların kaldırılmasından umudumuz kalmadıkça kendi yöntemlerimizi üretmemiz hiçte şaşırtıcı değil. Şimdi sizlere yasaklı sitelere giriş için proğramsız bir şekilde bir kaç yöntem göstereceğim.

Öncelikle başlıca girilmek istenen yasaklı bir kaç siteyi söyleyelim. Bunların en başında Youtube geliyor. Youtubeyi Xhamster ve Xvideos gibi adult siteler takip ediyor.

Yasaklı Sitelere Giriş Yöntemi 1 (Proğramsız Dns ayarları ve Proxy sitesi yardımı ile)

Benimde şuanda aktif olarak kullandığım bu yöntem tamamen bilgisayarınızı güvende tutar ve hiç bir şey yüklemeden her türlü siteye girmenize olanak sağlar. Bu yöntemde öncelikle dns ayarlarınızı değiştirmeniz gerekiyor. Dns ayarları değiştirme hakkında bilgisi olmayan linke tıklayarak bilgi sahibi olabilirler.

4.2.2.3

4.2.2.4

Bu dns adresleri işe yaramaz ise güncel dns adresleri linkinden kullanabileceğiniz dns adreslerine göz atabilirsiniz.

Yukarıda vermiş olduğum dns ayarları sayesinde bir çok sitenin yasaklı olmasına rağmen girebiliyorsunuz. Ancak, Xhamster ve Xvideos gibi siteler halen açılmıyor. Bunun içinde bir proxy sitesi kullanmanız gerekiyor. Aşağıda ilk verdiğim site kendi kullandığım ve tamamen güvenli olan bir sitedir. İkinci siteyi yeni keşfettim ve bir Türk sitesi olduğu için veriyorum, yoksa onu listeye almazdım. Yerli malı haftasında onu kullanın lütfen. :D

www.hidemyass.com
www.yasakli.net

Eğer yukarıda önerdiğim proxy siteleri işe yaramaz ise, güncel proxy siteleri için buradaki linke tıklayabilirsiniz.

Evet şimdiye kadar ne yaptık bir gözden geçirelim.

1- Dns ayarlarınızı değiştirdiniz.

2- Halen açılmayan siteler için proxy sitesi kullandınız.

Eğer halen giremediğiniz bir site var ise lütfen yorum olarak bildiriniz en geç 24 saat içerisinde çözmeye çalışacağım.

Yasaklı Sitelere Giriş Yöntemi 2 (Proğram kullanarak yasak sitelere giriş yapma)

UltraSurf proğramını kullanarak yasak sitelerde dolaşabilirsiniz. Ancak ben böyle bir durum için bilgisayara proğram yüklemeye karşı olduğum için bunun detaylı anlatımını yapmayacağım. Siz 1. yöntemi yaparsanız mutlaka işe yarayacaktır. Eğer yaramaz ise 1. yöntemi farklı dns adresleri kullanarak denemenizi tavsiye ediyorum. Halen başaramadıysanız lütfen yorum olarak izlediğiniz yolu da açıklayarak karşılaştığınız sorunu açıkca bildirin. Böylelikle size yardımcı olabilirim.

Hotspot Shield proğramıda UltraSurf gibi yasaklı sitelere giriş için kullanılabilmektedir. Bu proğramı da riskleri göze alarak kullanmaya başlayabilirsiniz. Bu tür proğramlar bilgiyasarınızdaki antivirüs proğramlarının uyarı vermesini sağlayabilir.

Yasaklı Sitelere Giriş Yöntemi 3 (Proğramsız Hosts dosyasını değiştirerek yasaklı sitelere giriş yapma)

 Her bilgisayarda gizli klasörlerinizde bir hosts dosyası bulunmaktadır. Bu dosya sizin sitelere özel bir ip tanımlamanıza yardımcı olabilmektedir. Bu sayede hosts dosyası ile girilmeyen bir çok siteyi girilebilir hale getirebilir. Tam tersi durumda da ailenizden birinin girmesini istemediğiniz bir siteyi girilemez bir hale getirebilirsiniz.

Hosts ile site engelleme

Hosts dosyasını not defteri ile birlikte açtıktan sonra dosyanın içerisine istediğiniz bir siteyi şu şekilde ekleyebilirsiniz. "102.54.94.97   site.com" ekleyeceğiniz siteye rastgele çalışmayan bir ip tanımladığınızda bu site hiç bir şekilde açılmaz.

Hosts ile yasaklı sitelere giriş

Hosts dosyasını not defteri ile birlikte açtıktan sonra girmek istediğiniz sitenin güncel ip adreslerini google.com'dan bularak buraya eklemeniz gerekmektedir. Bunu yapmakla uğraşmak istemeyenler internetten araştırarak güncel hosts dosyaları indirebilirler. (Ben pek tavsiye etmediğim için şuan paylaşmak istemiyorum)

Buradaki linkten güncel hosts dosyasını indirebilirsiniz.

Youtube hosts dosyası
Xhamster hosts dosyası
Xvideos hosts dosyası

Hosts dosyasını bilgisayarımda nasıl bulabilirim

Hosts dosyası şurada belirttiğim konumdadır. "C:\Windows\System32\drivers\etc" Eğer klasörleriniz gizli ise buraya ulaşamayabilirsiniz. Önce gizli klasörleri göstermeniz gerekmektedir. Onun içinde klasörden araçlara girip, görünümden gizli klasörleri göstere tıklayıp tamam deyin.

Son olarak söylemem gerekirse kesinlikle 1. yöntemi tavsiye ediyorum. Diğer yöntemlerde yanlış attığınız her adım başınızı epey ağrıtabilir.

Kelimeler: Yasak sitelere giriş için dns değiştirme, Dns ayarları, Xhamster giriş, Xvideos giriş, Youtube giriş, Yasaklı sitelere giriş

0 yorum:

Yorum Gönder